Dbamy o zdrowy uśmiech całej rodziny

W naszej Przychodni czekają na Ciebie specjaliści wszystkich dziedzin stomatologii

Dbamy o zdrowy uśmiech całej rodziny

W naszej Przychodni czekają na Ciebie specjaliści ortodonci oraz stomatolodzy dziecięcy

Dbamy o zdrowy uśmiech całej rodziny

W naszej Przychodni czekają na Ciebie specjaliści protetyki, chirurgii i implantologii

Dbamy o zdrowy uśmiech całej rodziny

Wykonujemy również zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym także w ramach kontraktu z NFZ

O nas

W Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej im. dr n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie, mieszczącej się na IV piętrze przy ul. Batorego 3, leczeniem pacjentów zajmują się lekarze specjaliści. Udzielają oni specjalistycznych konsultacji, w wyniku których pacjent może podjąć kompleksowe leczenie stomatologiczne.

Współpraca całego zespołu zapewnia całościowe i satysfakcjonujące pacjenta leczenie stomatologiczne. Misją WPS jest wspomaganie każdej grupy wiekowej pacjentów w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej, a w przypadku jej chorób - ich diagnozowanie i kompleksowe leczenie przy zastosowaniu współcześnie obowiązujących metod terapeutycznych. Do zadań statutowych Przychodni należy udzielanie świadczeń specjalistycznych i konsultacji z zakresu stomatologii oraz uzupełnianie ich lecznictwem w zakresie podstawowym. Zadaniem Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej im. dr n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie jest też prowadzenie specjalizacji dla lekarzy dentystów z Województwa Małopolskiego, a także prowadzenie, koordynacja i nadzór nad realizacją stażów podyplomowych dla lekarzy dentystów - absolwentów wydziału stomatologii uczelni medycznych.

W skład Przychodni wchodzą Konsultacyjne Poradnie oraz Pracownie wspomagające działalność Poradni. Chcąc zapewnić pacjentom komfort oraz satysfakcję, a także wysoką jakość oferowanych usług stomatologicznych gabinety Przychodni wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt medyczny:
 • unity stomatologiczne
 • kamery wewnątrzustne
 • piaskarka wewnątrzustna
 • endometry
 • lasery biostymulacyjne
 • laser chirurgiczny do zabiegów chirurgicznych
 • aparat do znieczuleń ogólnych
 • fizjodyspenzer do implantologii
 • mikroskop endodontyczny
 • aparat do krioterapii
 • pantomograf cyfrowy z cefalostatem, kamerą uniwersalną CCD
Przychodnia wyposażona jest też w odpowiedni sprzęt do dezynfekcji i sterylizacji, zgodny z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi.

Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i przyjmuje pacjentów w ramach ubezpieczenia, w myśl rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego. Pacjenci nieubezpieczeni leczeni są odpłatnie. Ponadto realizowane są świadczenia ponadstandardowe - odpłatne, czyli nie objęte katalogiem świadczeń gwarantowanych. Nasza Przychodnia przeprowadza również zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym - dla pacjentów do tego uprawnionych w ramach kontraktu z NFZ, jeżeli wynika to ze wskazań medycznych, natomiast dla pozostałych pacjentów odpłatnie.
 
Napisz Wiadomość

Poniższy formularz nie jest formularzem rejestracyjnym. W sprawach dotyczących terminów oraz leczenia prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją lub właściwymi poradniami (numery telefonów znajdują się w zakładce: rejestracja)


Wypełnij pola:
Rejestracja online *
* wymaga epuapu lub podpisu elektronicznego
Internetowe Konto Pacjenta

Zobacz