Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna im. dr. n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie,
ul. Batorego 3, 31-135 Kraków
zaprasza do złożenia oferty
w postępowaniu prowadzonym
w trybie przetargu nieograniczonego na:
„Dostawę opatrunków, wyrobów jednorazowego użytku,
materiałów stomatologicznych i ortodontycznych,
narzędzi i sprzętu medycznego”
(WPS.SAG.272-1/10)
Kraków, 05.03.2010 r. Zatwierdzam:
SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
SIWZ (specyfikacja)
1. Informacje o Zamawiającym
Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna im. dr. n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie
ul. Batorego 3,
31-135 Kraków
zwany w dalszej części „Zamawiającym”.
Regon: 351516973, NIP: 676-20-72-366
Sekcja Administracyjno-Gospodarcza, tel/fax: 012 633-68-26,
Strona internetowa:www.wps.com.pl
e-mail: sag@wps.com.pl
Ogłoszenie o zamówieniu publicznym zamieszczone zostało w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 05.03.2010 roku pod nr 60946-2010
2. Tryb udzielenia zamówienia
Zamówienie publiczne udzielane jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), zwaną dalej „ustawą”, w trybie przetargu nieograniczonego.
3. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
1) dostawa opatrunków, wyrobów jednorazowego użytku, materiałów stomatologicznych i ortodontycznych i narzędzi przez okres 1 roku od daty zawarcia umowy z podziałem na pakiety:
Pakiet I Opatrunki
Pakiet II Wyroby jednorazowego użytku
Pakiet III Materiały stomatologiczne
Pakiet IV Narzędzia
Pakiet V Materiały ortodontyczne A
Pakiet VI Materiały ortodontyczne B
Przedmiot zamówienia obejmuje: zakup i sukcesywną dostawę.
2) dostawa sprzętu medycznego
Pakiet VII Sprzęt medyczny
Przedmiot zamówienia obejmuje: zakup, dostawę, montaż i szkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi zakupionego sprzętu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 (formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia) do SIWZ
CPV 33100000-1 Urządzenia medyczne
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia udostępniona jest na stronie internetowej www.wps.com.pl oraz przekazywana przez Zamawiającego na wniosek Wykonawcy w terminie 5 dni.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na każdy pakiet.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
Dopuszcza się składanie ofert wspólnych (konsorcjum, spółka cywilna), w takim przypadku oferta musi zostać podpisana:
· w przypadku konsorcjum przez pełnomocnika umocowanego do reprezentowania wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
· w przypadku spółki cywilnej przez wszystkich wspólników lub osoby/osobę upoważnione przez wspólników do składania stosownych oświadczeń woli.
W przypadku wyboru oferty złożonej przez wykonawców wspólnie, zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
4. Termin wykonania zamówienia
1) Pakiety I, II, III, IV, V, VI - zamówienie realizowane będzie sukcesywnie przez okres 1 roku od dnia podpisania umowy według pisemnych lub telefonicznych zamówień składanych przez pracownika zaopatrzenia zamawiającego:
· termin realizacji każdego pojedynczego zamówienia nie dłuższy niż 2 dni robocze od daty złożenia zamówienia,
· możliwość dostaw awaryjnych do 1 dnia roboczego od daty telefonicznego zamówienia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości i asortymentu w zależności od uzyskanych środków finansowych.
2) Pakiet VII – zamówienie realizowane będzie w terminie najdłużej do 45 dni od dnia podpisania umowy.
5. Warunki udziału w postępowaniu oraz sposób dokonywania oceny spełniania tych warunków
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki zawarte w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania; posiadania wiedzy i doświadczenia; dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia; sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
6. Dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu
1) oświadczenie wykonawcy, że spełnia on warunki określone w art. 22 ust. 1.- zgodnie z załącznikiem Nr 3.2. do SIWZ (w przypadku oferty składanej wspólnie – konsorcjum, spółka cywilna – oświadczenie na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych składa każdy wykonawca oddzielnie, natomiast w zakresie art. 22 ust. 2 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych składają wykonawcy wspólnie)
2) oświadczenie wykonawcy, jeżeli zamierza przy wykonaniu zamówienia polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów (w przypadku konsorcjum, spółka cywilna składają wykonawcy wspólnie)- zgodnie z załącznikiem Nr 3.3 do SIWZ.
3) pisemne zobowiązanie podmiotów do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia – w przypadku gdy wykonawca zamierza przy wykonaniu zamówienia polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów.
Ocena spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie w oparciu o złożone dokumenty i oświadczenia na zasadzie spełnia/nie spełnia.
7. Dokumenty i oświadczenia wykazujące brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, jakie należy przedłożyć wraz z ofertą
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia – zgodnie z załącznikiem Nr 3.4 do SIWZ
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych - zgodnie z załącznikiem Nr 3.5 do SIWZ.
W przypadku oferty składanej wspólnie – konsorcjum, spółka cywilna – dokumenty wskazane w rozdziale 7 składa każdy wykonawca oddzielnie.
Jeżeli wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów winien złożyć wskazane oświadczenie i dokument odpowiednio dotyczące tych podmiotów.
W sytuacji, w której wykonawca odwołuje się do potencjału podmiotu trzeciego w zakresie sytuacji finansowej, wykonawca zobowiązany jest złożyć informację z banku lub kasy oszczędnościowo – kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolności kredytowej podmiotu trzeciego, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku zaistnienia którejkolwiek z przesłanek art. 24 ust. 1 i 2 ustawy, Wykonawca zostanie wykluczony.
W przypadku zaistnienia którejkolwiek z przesłanek art. 89 ustawy, oferta zostanie odrzucona.
8. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia
1) Zgodność z ustawą o wyrobach medycznych
2) Data ważności przedmiotu zamówienia nie krótsza niż 9 miesięcy od daty dostawy (dotyczy materiałów stomatologicznych – Pakiet III).
3) Posiadanie przez wykonawcę wszystkich wymaganych prawem dokumentów dopuszczających do obrotu na terytorium RP dla oferowanego wyrobu medycznego
4) Zgodność przedmiotu zamówienia z opisem w załączniku nr 1 (formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia) do SIWZ
9. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie wymagań Zamawiającego dotyczących przedmiotu zamówienia, których brak skutkuje odrzuceniem oferty
1. Oświadczenie dotyczące daty ważności produktów (dotyczy materiałów stomatologicznych – Pakiet III) – min. 9 miesięcy
2. Oświadczenie o zgodności przedmiotu zamówienia z ustawą o wyrobach medycznych (wykonawca winien posiadać wszystkie wymagane prawem dokumenty dopuszczające do obrotu na terytorium RP dla oferowanego wyrobu medycznego).
Brak któregokolwiek z wskazanych powyżej oświadczeń spowoduje odrzucenie oferty.
Dokumenty, o których mowa w rozdz. 6 , rozdziale 7 pkt. 1 i rozdziale 9 oraz rozdziale 7 pkt. 2 wyłącznie w zakresie oświadczenia składanego zgodnie z załącznikiem Nr 3.5 do SIWZ powinny być w formie oryginału, a dokument o którym mowa w rozdziale 7 pkt. 2 (dotyczy aktualnego odpisu z właściwego rejestru) może być przedstawiony w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez wykonawcę (poświadczenie za zgodność z oryginałem musi być dokonane przez osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy).
W przypadku, gdy przedstawiona kserokopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości, a zamawiający nie może sprawdzić jej prawdziwości w inny sposób może on zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu.
Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być składane wraz z tłumaczeniami na język polski, poświadczone przez wykonawcę.
10. Pozostałe oświadczenia i dokumenty, jakie wykonawca musi złożyć wraz z ofertą
1. Imienne pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy w niniejszym zamówieniu, jeżeli wymieniona osoba/osoby nie zostały wskazane do reprezentacji we właściwym rejestrze lub ewidencji działalności gospodarczej. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa wymagana jest forma i rodzaj pełnomocnictwa właściwy do poszczególnych czynności.
2. W przypadku składania ofert równoważnych, specyfikację zawierającą opis ich parametrów, świadczących o ich równoważności.
3. Oświadczenie wykonawcy - zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 3.1 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
11. Dokumenty składające się na ofertę, potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP, zamiast dokumentu, o którym mowa w rozdz. 7, pkt. 2, składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
Dokument, o którym mowa w rozdz. 7 pkt. 2 (dotyczy aktualnego odpisu z właściwego rejestru) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentu, o którym mowa powyżej, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
12. Sposób porozumiewania się stron w niniejszym postępowaniu
W postępowaniu o udzielenie zamówienia oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje wykonawcy przekazują zamawiającemu w formie pisemnej lub za pomocą faksu potwierdzonego następnie pismem na adres: Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna im. dr. n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie, ul. Batorego 3, 31-135 Kraków Sekcja Administracyjno - Gospodarcza. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazane za pomocą faksu uważa się za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem terminu.
Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują dokumenty lub informacje, o których mowa powyżej, faksem każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
13. Osoby uprawnione do kontaktów z wykonawcami
Anna Fleszar - Kierownik Sekcji Administracyjno-Gospodarczej
tel.: (012) 633-68-26
14. Wymagania dotyczące wadium
Wadium w niniejszym postępowaniu nie jest wymagane.
15. Wyjaśnienia oraz modyfikacja treści specyfikacji
Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający niezwłocznie udzieli, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu do jego złożenia lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.
Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Wyjaśnienia treści specyfikacji oraz jej ewentualne modyfikacje będą dokonywane na zasadach i w trybie art. 38 ustawy.
16. Termin związania ofertą
Składający ofertę pozostaje nią związany przez okres 30 dni licząc od upływu terminu składania ofert.
17. Opis sposobu przygotowania oferty
a) wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Każdy z wykonawców może złożyć ofertę na każdy z pakietów - jedna oferta na jeden, kilka lub wszystkie pakiety
b) wykonawca sporządzi pisemną ofertę w języku polskim w sposób czytelny i trwały.
c) poprawki muszą być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisami osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy.
d) zaleca się aby dokumenty tworzące ofertę były zszyte (spięte, oprawione, zbindowane itp.), w sposób uniemożliwiający ich dekompletację.
e) część oferty, która zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, a wykonawca zastrzega ich jawność, należy umieścić w odrębnej kopercie z opisem „Zastrzeżona część oferty”.
Przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności, zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t. jedn.: Dz.U.03.153.1503). Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art.86 ust. 4 ustawy.
f) opakowanie i oznakowanie ofert:
· ofertę w nieprzejrzystej i zamkniętej kopercie lub opakowaniu należy przesłać na adres: Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna im. dr. n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie, ul. Batorego 3, 31-135 Kraków, Sekcja Administracyjno-Gospodarcza p. 413 lub złożyć w siedzibie zamawiającego pod tym samym adresem.
· na kopercie lub opakowaniu należy umieścić następujące informacje:
Nazwa i adres wykonawcy (ewentualnie pieczęć)
Przetarg nieograniczony
Znak sprawy: WPS.SAG.272-1/10
Oferta na dostawę opatrunków, wyrobów jednorazowego użytku, materiałów stomatologicznych i ortodontycznych, narzędzi i sprzętu medycznego
Nie otwierać przed 15.03.2010 r. godz. 9.00
Oferta powinna zawierać następujące dokumenty i oświadczenia:
1. Dokumenty i oświadczenia wyszczególnione w rozdz. 6, 7, 9 i 10.
2. Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do SIWZ)- dla Pakietów, na które składana jest oferta
3. Formularz ofertowy (załącznik nr 2 do SIWZ)
4. Zaparafowany wzór umowy (załącznik nr 4.1 do SIWZ) – dotyczy Pakietów I, II, III, IV, V, VI
5. Zaparafowany wzór umowy (załącznik nr 4.2 do SIWZ) – dotyczy Pakietu VII
18. Miejsce i termin składania i otwarcie ofert
Oferty należy składać na adres: Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna im. dr. n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie, ul. Batorego 3, 31-135 Kraków, Sekcja Administracyjno-Gospodarcza, pok. 413, IV p. - nie później niż do dnia 15.03.2010 r. godz. 9.00.
Oferty złożone po terminie nie będą otwierane. Zostaną one niezwłocznie zwrócone bez otwierania.
19. Termin i miejsce otwarcia ofert
Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 15.03.2010 r. godz. 9.15. w siedzibie Zamawiającego: Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna im. dr. n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie, ul. Batorego 3, 31-135 Kraków, Sekcja Administracyjno-Gospodarcza p. 413, IV p. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Podczas otwarcia ofert podane zostaną informacje zgodne z Art. 86, ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.
W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę specyfikacji zamawiający przekazuje niezwłocznie wszystkim wykonawcom, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, zamieszcza ją także na tej stronie.
Jeżeli zmiana treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia doprowadzi do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu, zamawiający zamieści ogłoszenie o zmianie ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych
Jeżeli w wyniku zmiany treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia nieprowadzącej do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, zamawiający przedłuży termin składania ofert i poinformuje o tym wykonawców, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia, oraz na stronie internetowej.
20. Sposób obliczenia ceny
W „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ cenę należy obliczyć w sposób następujący:
Należy podać ceny jednostkowe netto, a następnie ceny jednostkowe brutto w oparciu o poniższe obliczenia:
wartość netto (zł) x stawka podatku VAT(%) = wartość podatku VAT(zł),
wartość netto (zł) + wartość VAT (zł) = wartość brutto (zł).
Ceny całkowite (netto i brutto) należy określać z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Ceny jednostkowe netto należy pomnożyć przez ilość wymaganego asortymentu, a następnie dodając podatek VAT należy podać wartość brutto.
Podana cena winna zawierać:
1. dla Pakietów I, II, III, IV, V, VI – wszystkie składowe związane z zakupem, dostawą do zamawiającego (m. innymi: koszty transportu, ubezpieczenia, odpraw celnych, opakowania),
2. dla Pakietu VII – wszystkie poniesione koszty, w tym koszty zakupu, dostarczenia, montażu i szkolenia pracowników zamawiającego w zakresie obsługi przedmiotu zamówienia, także nie wymienione powyżej, które mają wpływ na cenę oferty.
Przedstawiona przez wykonawcę oferta nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji itp., stosowanych przez wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom zamawiającego określonym w niniejszej Specyfikacji.
Zamawiający będzie prowadzić rozliczenia w PLN.
Wyłącznie Wykonawcy zagraniczni podają w ofercie ceny w walucie obcej.
Dla celu porównania ofert Zamawiający dokona przeliczenia oferty cenowej podanej w walucie obcej według średniego kursu wymiany walut podanego przez NBP z dnia otwarcia ofert tj.: 15.03.2010 r.
21. Kryteria oceny ofert, ich znaczenie oraz sposób oceny ofert
Oferty będą oceniane według następujących kryteriów oddzielnie dla każdego pakietu:
1. cena - 100 %
Oferty będą oceniane zgodnie z poniższym wzorem:
Kryterium ceny będzie oceniane według następującego wzoru:
ilość punktów oferty C= (Cmin /C bad) x 100
gdzie: Cmin- najniższa cena brutto spośród badanych ofert
C bad - cena brutto oferty badanej
22. Formalności
Badanie ofert następuje w części niejawnej przetargu.
Zamawiający nie zamierza zwołać zebrania wykonawców.
W pierwszej kolejności komisja przetargowa stwierdza, którzy wykonawcy zostają wykluczeni z postępowania. Oferty wykonawców wykluczonych uznaje się za odrzucone.
Zamawiający wzywa wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo termin składania ofert.
Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących złożonych przez wykonawców wraz z ofertą oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy.
W toku badania ofert zamawiający może żądać od wykonawców dodatkowych wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Zamawiający nie może negocjować wysokości ceny ofertowej.
Zamawiający poprawia w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie,
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
- niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
Jeżeli wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o którym mowa powyżej nie zgodzi się na poprawienie innej omyłki polegającej na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodującej istotnych zmian w treści oferty – jego oferta zostanie odrzucona.
W dalszej kolejności w oparciu o zapisy art. 89 ustawy komisja wskazuje oferty podlegające odrzuceniu.
W przypadku wyboru oferty złożonej przez wykonawców wspólnie, zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający jednocześnie zawiadamia wykonawców, którzy złożyli oferty, o:
1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę) albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano, uzasadnienie jej wyboru oraz nazwy (firmy) albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
2) wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie faktyczne i prawne,
3) wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, podając uzasadnienie faktyczne i prawne,
4) terminie, po którego upływie umowa w sprawie zamówienia publicznego może być zawarta.
Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający zamieszcza informacje, o których mowa powyżej na stronie internetowej oraz w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie.
Zamawiający niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego zamieści ogłoszenie o udzieleniu zamówienia w Biuletynie Zamówień Publicznych.
23. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy nie jest wymagane.
24. Zmiana oferty, wycofanie oferty
1) Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną ofertę pod warunkiem, że zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu oferty przed terminem składania ofert.
2) Zmieniona oferta musi odpowiadać wszystkim zasadom niniejszej specyfikacji, a koperta dodatkowo musi być oznaczona napisem ZMIANA.
3) Koperta z informacją o wycofaniu ma być oznaczona napisem WYCOFANIE. Podczas otwarcia ofert, koperty oznaczone jako WYCOFANE zostaną odczytane w pierwszej kolejności. Koperta z ofertą, której dotyczy wycofanie nie będzie otwierana. Oferty wycofane zostaną zwrócone wykonawcom.
24. Wzór umowy
Wzór umowy dla Pakietów I, II, III, IV, V, VI stanowi załącznik nr 4.1 do SIWZ.
Wzór umowy dla Pakietu VII stanowi załącznik nr 4.2 do SIWZ
Zamawiający dopuszcza możliwość zmian umów w przypadkach opisanych we wzorach umów stanowiących załączniki do SIWZ.
Ponadto Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania innych nieistotnych zmian zawartej umowy w stosunku do treści oferty zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy.
25. Unieważnienie postępowania
Postępowanie unieważnia się w przypadkach określonych w art. 93 ust. 1 ustawy.
26. Środki ochrony prawnej
Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy zgodnie z zapisami w Dziale VI ustawy zamówień dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.
Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
Odwołanie przysługuje wobec treści ogłoszenia o zamówieniu i postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, jak również wobec czynności:
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu;
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego.
Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
Odwołanie i skargę wnosi się w trybie i terminach określonych w Dziale VI ustawy zamówień dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.
Wykonawca może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować Zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie.
W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji Zamawiający powtórzy czynność lub dokona czynności zaniechanej, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień uzupełniających.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości porozumiewania się drogą elektroniczną.
Zamawiający nie zamierza dokonywać wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie ogranicza możliwości ubiegania się o zamówienie do wykonawców u których ponad 50% zatrudnionych prawników stanowią osoby niepełnosprawne.
Zamawiający nie przewiduje stosowania wymagań określonych w art. 29 ust. 4 ustawy.
Zamawiający nie przewiduje dokonywania zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
Załączniki:
Zał. Nr 1 – Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia
Zał. Nr 2– Formularz ofertowy
Zał. Nr 3.1 – Oświadczenie Wykonawcy
Zał. Nr 3.2 – Oświadczenie z art. 22 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Pzp
Zał. Nr 3.3 – Oświadczenie wykonawcy dot. innych podmiotów
Zał. Nr 3.4 - Oświadczenie z art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Pzp
Zał. Nr 3.5 – Oświadczenie osób fizycznych w zakresie art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Pzp
Zał. Nr 4.1 – Wzór umowy dla Pakietów I, II, III, IV, V, VI
Zał. 4.2 - Wzór umowy dla Pakietu VII
Nazwa Wykonawcy:
.......................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
Adres Wykonawcy:
ul. ..............................................kod ......-............miejscowość ....................................................
województwo....................................... powiat.............................................................................
Nr telefonu .............................................Nr faksu ......................................................................
NUMER NIP ........................................ NUMER REGON ..................................................
Nr rachunku bankowego ..............................................................................................................
Adres e mail:.................................................................................................................................
Nawiązując do ogłoszenia o zamówieniu – znak sprawy WPS.SAG.272-1/10 oferujemy przedmiot zamówienia za kwotę:
Oddzielnie dla każdego pakietu:
1. wartość netto (cena całkowita za 1 rok realizacji dostaw w przypadku Pakietów I, II, III, IV, V, VI/cena całkowita na dostawę sprzętu medycznego dla Pakietu VII)* wynosi ..............................................(słownie ..................................................................................
………………………………………………………………………………………………),
2. wartość brutto (cena całkowita za 1 rok realizacji dostaw w przypadku Pakietów I, II, III, IV, V, VI/cena całkowita na dostawę sprzętu medycznego dla Pakietu VII)* wynosi ……….....................................(słownie: …………………………......................................... ................................................................................................................................................),
3. Kwota podatku VAT: …..........................................................................................................
Miejsce i data: ---------------------------------------------------------------------
(podpis i pieczęć upoważnionego przedstawiciela)
*zaznaczyć właściwe
Załącznik Nr 3.1 do SIWZ
Kraków, dnia ............... roku
(nazwa i adres Wykonawcy)
„OŚWIADCZENIE WYKONAWCY”
1. Oświadczamy, ze zapoznaliśmy się ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia, nie wnosimy do niej zastrzeżeń oraz akceptujemy jej warunki i wymagania.
2. Oświadczamy, że czujemy się związani niniejszą ofertą przez okres wskazany w SIWZ.
3. Oświadczamy, że zawarty w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wzór umowy został przez nas zaakceptowany i zobowiązujemy się w przypadku wybrania naszej oferty do zawarcia umowy na wyżej wymienionych warunkach w miejscu i terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
6. Oświadczamy, że nie zamierzamy powierzać podwykonawcom żadnej części zamówienia/ zamierzamy powierzać podwykonawcom wykonanie następujących części zamówienia* : ..............................................
7. Oświadczamy, że złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym.
............................................................................
* niepotrzebne skreślić
Załącznik Nr 3.2 do SIWZ
Kraków, dnia ............... roku
(nazwa i adres Wykonawcy)
OŚWIADCZENIE
Oświadczamy, że możemy ubiegać się zamówienie i spełniamy wymogi określone w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
............................................................................
Załącznik Nr 3.3 do SIWZ
Kraków, dnia ............... roku
(nazwa i adres Wykonawcy)
OŚWIADCZENIE
Oświadczamy, że zamierzamy/nie zamierzamy* przy wykonaniu zamówienia polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów
............................................................................
* niepotrzebne skreślić
Załącznik Nr 3.4 do SIWZ
Kraków, dnia ............... roku
(nazwa i adres Wykonawcy)
OŚWIADCZENIE
Oświadczamy, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1) wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2) wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3) wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4) osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5) spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6) spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7) spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8) osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9) podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawców, którzy:
1) wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności, chyba że udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudni uczciwej konkurencji; przepisu nie stosuje się do wykonawców, którym udziela się zamówienia na podstawie art. 62 ust. 1 pkt 2 lub art. 67 ust. 1 pkt 1 i 2;
2) nie wnieśli wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3, albo nie zgodzili się na przedłużenie okresu związania ofertą;
3) złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ lub mogące mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania;
4) nie wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu.
............................................................................
Załącznik Nr 3.5 do SIWZ
Kraków, dnia ............... roku
(nazwa i adres Wykonawcy)
OŚWIADCZENIE
Oświadczam, że w stosunku do mnie:
............................................................................
* niepotrzebne skreślić
Załącznik Nr 4.1. do SIWZ
WZÓR UMOWY
Nr ... /ZP/2010
(dotyczy Pakietu I, II, III, IV, V, VI)
zawarta w dniu ................2010 r. w Krakowie pomiędzy:
Zamawiającym:
Wojewódzką Przychodnią Stomatologiczną im. dr. n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie, ul. Batorego 3, 31-135 Kraków, wpisaną do Rejestru prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Krakowie dla Krakowa -Śródmieścia, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS: 0000002532, nr NIP: 676-20-72-366, w imieniu której działa:
-Zastępca Dyrektora Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej im. dr. n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie – mgr Iwona Bukowska
a
Wykonawcą:
...................... z siedzibą w ................., wpisanym do Rejestru przedsiębiorców prowadzoną przez Sąd Rejonowy dla ..............., .......Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS:............., nr NIP:..........., (lub nr ewidencji działalności gospodarczej) w imieniu którego działa:
-.....................................................................................
o treści następującej:
Umowę zawarto w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 10 w związku z art. 39 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 roku Nr 223 poz. 1655 tekst jednolity z późn. zm.)
§ 1
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest dostawa w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych materiałów (w zakresie pakietów …………………) do siedziby Zamawiającego w Krakowie, ul. Batorego 3, pok. 413, w ilości i za cenę określoną w załączniku Nr 1, stanowiącym integralną część umowy. Załącznik nr 1 stanowi złożony w postępowaniu przez Wykonawcę Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia.
2. Wykonawca zobowiązuje się dostarczać wymienione w ustępie poprzedzającym materiały, w częściach wynikających z zamówień składanych telefonicznie i potwierdzonych pisemnie (fax), przez pracownika Zamawiającego, w okresie obowiązywania umowy.
3. Każdorazowo w zamówieniu podawana będzie ilość sztuk zamawianego materiału w poszczególnych pozycjach.
4. Wykonawca za zgodą Zamawiającego może dostarczać materiały w zamiennych opakowaniach przy niezmienionej cenie jednostki przeliczeniowej materiałów.
5. Zmawiający może zmniejszyć ilość objętych umową materiałów w poszczególnych asortymentach, w zależności od uzyskanych środków finansowych.
6. Zamawiający może zrezygnować z dostawy materiałów danego asortymentu. W takiej sytuacji Wykonawcy nie należy się wynagrodzenie za materiały nie dostarczone z powodu rezygnacji Zamawiającego.
7. Wartość brutto przedmiotu umowy nie może być wyższa niż: ................. zł (słownie:……………………………………………………………….…………….), płatne zgodnie z § 4 umowy, po dostarczeniu towaru potwierdzonego przez pracownika Zamawiającego.
8. Podana wartość brutto zawiera: wartość towaru, podatek VAT (........................ zł), koszty ubezpieczenia i transportu do Zamawiającego.
9. Ceny na fakturze będą rozbite na poszczególne pozycje dostawy z wyszczególnionym podatkiem VAT.
10. Nie dopuszcza się możliwości zmiany cen w okresie obowiązywania umowy, poza:
a) ustawową zmianą stawki podatku VAT. Zmiana ta zostanie wprowadzona aneksem do umowy,
b) zmianą cen urzędowych, której nie można było przewidzieć przed zawarciem umowy,
c) zmianą ceny jednostkowej wprowadzonej przez Wykonawcę w trakcie trwania umowy, innej niż wynikająca ze zmiany stawki podatku VAT, korzystna dla Zamawiającego
11. Zmiany dopuszczone w umowie w § 1 pkt. 4, 5, 6 nie stanowią zmiany umowy.
12. Zmiany z punktu 10 zostaną wprowadzone aneksem do umowy.
§ 2
1. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot umowy wraz z fakturą do siedziby Zamawiającego na własny koszt i ryzyko w terminie max. do 2 dni roboczych od daty złożenia telefonicznego zamówienia potwierdzonego pisemnie (fax) w godzinach 8.00-13.00 (dotyczy także spedytorów realizujących dostawę na zlecenie Wykonawcy). W przypadku zamówień telefonicznych na „cito” termin dostawy wynosi 1 dzień. Dostawa musi być dokonana jednorazowo zgodnie ze złożonym zamówieniem pod względem ilościowym i asortymentowym. Zamówiona dostawa nie powinna być dzielona. Wykonawca sporządzi fakturę zbiorczą dla zamówionej dostawy. Podzielenie dostawy możliwe jest tylko z przyczyn niezależnych od Wykonawcy pod warunkiem zachowania umownego terminu dostawy.
2. Niedostarczenie faktury wraz z towarem lub podzielenie dostawy zależne od Wykonawcy spowoduje zwrot towaru na koszt Wykonawcy.
3. Na Wykonawcy ciąży odpowiedzialność z tytułu uszkodzenia lub utraty przedmiotu umowy aż do chwili potwierdzenia odbioru przez Zamawiającego.
§ 3
1. Wszystkie dokumenty winny być wystawione przez Wykonawcę w języku polskim (sposób użycia, faktura) i sygnowane numerami umowy. W przypadku dostarczenia oryginalnych dokumentów producenta zagranicznego, muszą one posiadać tłumaczenia, potwierdzone przez tłumacza przysięgłego.
2. Dokumenty w języku innym niż polski, bez załączonego ich tłumaczenia potwierdzonego przez tłumacza przysięgłego, będą zwracane Wykonawcy w dniu ich otrzymania przez Zamawiającego.
3. Wykonawca będzie poinformowany o zwrocie dokumentów pisemnie (faksem).
§ 4
1. Płatność dokonywana będzie w terminie 30 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury i po zrealizowaniu zamówienia potwierdzonego przez pracownika Zamawiającego zgodnie z § 2 pkt. 1, na konto bankowe Wykonawcy.
2. Wykonawcy należy się wynagrodzenie tylko za zrealizowane dostawy materiałów na podstawie zamówień pracownika Zamawiającego.
§ 5
Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia ciągłości dostawy w okresie trwania umowy.
§ 6
1. Wykonawca gwarantuje, że przedmiot umowy jest nowy, wolny od wad, o terminie ważności nie krótszym niż 9 miesięcy od daty dostawy (dotyczy materiałów stomatologicznych) oraz posiada wymagane prawem świadectwa.
2. Wykonawca gwarantuje trwałość przedmiotu umowy w okresie podanym na opakowaniu pod warunkiem właściwego, określonego na opakowaniu sposobu przechowywania przez Zamawiającego.
3. W przypadku dostarczenia towaru wadliwego lub wykazującego brak ilościowy Zamawiający sporządzi na tę okoliczność protokół i powiadomi Wykonawcę. Wykonawca zobowiązuje się w ciągu 3 dni roboczych dokonać wymiany towaru na pełnowartościowy pod rygorem nie uiszczenia zapłaty za zamawianą partię towaru.
§ 7
Wykonawca zobowiązuje się do oznakowania dostarczonego towaru co do: nazwy, wielkości (sposobu konfekcjonowania) towaru, daty ważności, sposobu przechowywania.
§ 8
1. Strony ustalają, że w razie niewykonania lub nienależytego wykonania umowy Zamawiający może żądać od Wykonawcy kar umownych z następujących tytułów:
· w razie opóźnienia w dostawie lub dostarczenia towaru niezgodnie z zamówieniem w wysokości 0,2 % wartości brutto opóźnionej/niezgodnej dostawy, za każdy dzień zwłoki, z tym że kara nie może przekroczyć 10 % wartości brutto opóźnionej/niezgodnej dostawy.
· w razie niedostarczenia przedmiotu umowy 10 % wartości brutto umowy określonej w § 1 pkt.7 umowy.
2. Zamawiającemu przysługuje prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w przypadku nie wykonania bądź nienależytego wykonania umowy. W wypadkach innych niż wskazane w § 8, ust. 1, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10% kwoty określonej w § 1, pkt. 7.
3. Wykonawca wyraża zgodę na potrącenie kar umownych z jego należności.
§ 9
Strony zastrzegają sobie prawo dochodzenia odszkodowania uzupełniającego do wysokości rzeczywistej poniesionej szkody.
§ 10
1. Umowa została zawarta od dnia .............. 2010 r. do dnia ………………… 2011 r.
2. Oprócz przypadków określonych w Kodeksie Cywilnym Zamawiający może odstąpić od umowy w razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Odstąpienie od umowy w tym przypadku powinno nastąpić w terminie miesiąca od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach.
3. Zamawiający dopuszcza zmiany terminu wykonania umowy:
a) wynikające z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, których nie można było przewidzieć w chwili wszczęcia postępowania w wyniku którego zawarto umowę,
b) wykonanie umowy w pierwotnym terminie byłoby dla Zamawiającego niekorzystne lub niezasadne, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
c) w przypadku nie wykupienia pełnej ilości przedmiotu zamówienia, określonych w załączniku nr 1 do niniejszej umowy lub o zakres jednego roku (w zależności co nastąpi wcześniej)
§ 11
W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisy ustawy z dnia 29.01.2004 r. (t.j. Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz.1655 z późn. zm.) Prawo Zamówień Publicznych.
§ 12
Ewentualne spory rozstrzygane będą przez sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego.
§ 13
Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
§ 14
Wykonawca nie może bez zgody Zamawiającego zbywać wszelkich wierzytelności wynikających z niniejszej umowy, zgody takiej nie można bezpodstawnie odmówić.
§ 15
Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, jeden egzemplarz dla Wykonawcy i jeden egzemplarz dla Zamawiającego.
WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY
Załącznik nr 4.2 do SIWZ
WZÓR UMOWY
Nr ... /ZP/2010
(dla Pakietu VII)
zawarta w dniu ................2010 r. w Krakowie pomiędzy:
Zamawiającym:
Wojewódzką Przychodnią Stomatologiczną im. dr. n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie, ul. Batorego 3, 31-135 Kraków, wpisaną do Rejestru prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Krakowie dla Krakowa -Śródmieścia, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS: 0000002532, nr NIP: 676-20-72-366, w imieniu której działa:
-Zastępca Dyrektora Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej im. dr. n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie – mgr Iwona Bukowska
a
Wykonawcą:
...................... z siedzibą w ................., wpisanym do Rejestru przedsiębiorców prowadzoną przez Sąd Rejonowy dla ..............., .......Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS:............., nr NIP:..........., (lub nr ewidencji działalności gospodarczej) w imieniu którego działa:
-.....................................................................................
o treści następującej:
Umowę zawarto w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 10 w związku z art. 39 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 roku Nr 223 poz. 1655 tekst jednolity z późn. zm.)
§1
PRZEDMIOT UMOWY
Przedmiotem niniejszej umowy jest zakup, dostawa, montaż i szkolenie w zakresie sprzętu medycznego:
dla Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej im. dr. n. med. Zbigniewa Żaka w Krakowie.
§2
CENA PRZEDMIOTU UMOWY
1. W wyniku przetargu nieograniczonego cena całkowita za dostawę, montaż i szkolenie pracowników w zakresie sprzętu wyszczególnionego w § 1 niniejszej umowy: wynosi łącznie brutto: ……. PLN
(słownie: ..................................................................................... złotych)
2. Przedmiotem umowy jest zakup i dostawa sprzętu medycznego do siedziby Zamawiającego w Krakowie, ul. Batorego 3, pok. 413, w ilości i za cenę określoną w załączniku Nr 1, stanowiącym integralną część umowy. Załącznik Nr 1 do umowy stanowi złożony w postępowaniu przez Wykonawcę Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia.
3. W kwotach wymienionych w ust. 1 zawarte są koszty: transportu, ubezpieczenia, instalacji i uruchomienia, przeszkolenia oraz napraw gwarancyjnych.
§3
1 Płatności zrealizowane będą w następujący sposób:
Należna Wykonawcy płatność w PLN dokonana będzie na konto:
Nr konta:......................................
· po podpisaniu przez strony protokołu odbioru i uruchomienia wszystkich urządzeń
· w terminie 30 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury. Do protokołu odbioru Wykonawca winien dołączyć kompletną instrukcję obsługi w języku polskim.
2 Płatność uważana będzie za zrealizowaną w dniu, w którym Bank obciąży konto Zamawiającego.
3 Jeżeli należność nie zostanie uregulowana w ustalonym terminie Wykonawca może naliczyć ustawowe odsetki.
4 Koszty bankowe powstałe w Banku Wykonawcy pokrywa Wykonawca, natomiast powstałe w Banku Zamawiającego pokrywa Zamawiający.
§4
Wykonawca zrealizuje przedmiotową umowę (dostawa, montaż i szkolenie) w terminie najdłużej do 45 dni od dnia podpisania niniejszej umowy.
§5
GWARANCJE
1. Wykonawca gwarantuje, że dostarczy przedmiotowe wyposażenie fabrycznie nowe, kompletne, o wysokim standardzie, zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych i konstrukcyjnych. Gwarantuje także, że dostarczy Instrukcję obsługi (w języku polskim) dotyczącą użytkowania urządzeń.
2. Wykonawca gwarantuje, że przeszkoli personel w zakresie obsługi i konserwacji przedmiotowych urządzeń (odrębnie obsługę, odrębnie personel techniczny) i po zamontowaniu i uruchomieniu przekaże protokolarnie użytkownikowi.
3. Od daty podpisania protokołu odbioru Wykonawca udziela (zgodnie z ofertą) ……...miesięczną gwarancję liczoną od daty przekazania przedmiotu umowy do eksploatacji, w czasie której w pełni odpowiada za jakość techniczną i użytkową przedmiotowych urządzeń.
4. Wykonawca w ramach gwarancji, wykonuje wszystkie usługi bezpłatnie (w tym obowiązujące przeglądy techniczne, min. 2x w roku i kalibrację), czyli na własny koszt naprawia lub wymienia uszkodzone elementy, które uległy uszkodzeniu w czasie prawidłowego użytkowania i nie obciąża użytkownika powstałymi z tego powodu kosztami materiałowymi.
5. Wykonawca gwarantuje, że zarówno usługi serwisowe jak i niezbędne części zamienne zapewnione będą co najmniej przez okres 5 lat. O wszelkich zmianach podejmowanych w tym zakresie, niezwłocznie powiadomi użytkownika.
§6
USŁUGI SERWISOWE
1.
Usługi gwarancyjne na
rzecz Wykonawcy świadczy autoryzowany serwis w Krakowie:
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
2. Uprawnienia gwarancyjne wynikające z niniejszej umowy przysługują bezpośrednio Zamawiającemu.
3. O wszelkich nieprawidłowościach w funkcjonowaniu przedmiotowego wyposażenia użytkownik zawsze powiadomi serwis i zapewni swobodny dostęp do usuwania uszkodzeń.
4. Serwis zobowiązany jest przystąpić do pracy w ciągu ……….. i zakończyć ją, nie później niż w ciągu 7 dni roboczych od daty zgłoszenia.
5. Wszystkie naprawy trwające dłużej niż 7 dni, przedłużają automatycznie okres gwarancji o czas przestoju, który liczony będzie od dnia stwierdzenia usterki do dnia jej usunięcia.
6. W przypadku 2-krotnej naprawy tego samego elementu, który spowodował utratę funkcji użytkowej urządzenia Wykonawca wymieni element na nowy, wolny od wad.
§7
SZKOLENIE
1. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia personelu obsługi oraz personelu technicznego (oddzielnie) w zakresie właściwej eksploatacji i konserwacji dostarczonych urządzeń.
2. Wykonawca udzieli wszechstronnej pomocy użytkownikowi, jeżeli tylko wystąpią jakiekolwiek trudności związane z eksploatacją przedmiotu umowy.
§8
Obciążające Wykonawcę:
1. W przypadku opóźnienia terminu określonego w § 4 z przyczyn powstałych po stronie Wykonawcy, naliczone zostaną kary w wysokości po 0.5 % wartości brutto umowy za każdy dzień zwłoki. W sumie kara za zwłokę nie może przekroczyć 5 % wartości kontraktu.
2. W przypadku opóźnienia dostawy powyżej 10 dni od terminu wyznaczonego w § 4 ust. 1 Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odszkodowania za straty poniesione, przewyższającego otrzymaną karę za zwłokę oraz natychmiastowego rozwiązania umowy z winy Wykonawcy.
3. W przypadku zwłoki w naprawie gwarancyjnej urządzenia powyżej 7 dni od daty zgłoszenia, naliczone zostaną kary w wysokości 0,5% wartości brutto umowy za każdy dzień zwłoki.
4. Wykonawca wyraża zgodę na potrącenie kar umownych z jego wynagrodzenia.
Obciążające Zamawiającego:
1. W przypadku przekroczenia terminu płatności podanego w § 3 niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci karę (od niezapłaconej kwoty) w wysokości ustawowych odsetek. Odsetki naliczane będą od dnia następnego, którego miała nastąpić zapłata (zgodnie z § 3 ust. 2).
§9
ARBITRAŻ
1. Wszelkie spory wynikające z niniejszej umowy rozstrzygane będą na zasadach wzajemnych negocjacji przez wyznaczonych pełnomocników a następnie członków dyrekcji.
2. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu, wówczas sprawy sporne, kierowane będą do Sądu właściwego do siedziby Zamawiającego.
3. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego oraz przepisy ustawy z dnia 29.01.2004 r. (t.j. Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655) Prawo zamówień publicznych.
§10
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Zamawiający dopuszcza możliwość odstąpienia od umowy w trybie art. 145 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Wszystkie zmiany dotyczące ustaleń zawartych w niniejszej umowie wymagają każdorazowo formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Integralną częścią niniejszej umowy jest formularz cenowy stanowiący załącznik nr 1 do umowy.
4. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, 1 egz. dla Zamawiającego, 1 egz. dla Wykonawcy.
5. Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania.
WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY